کاشت مو پرتراکم

Thick hair transplant

کاشت مو پرتراکم

کاشت مو پرتراکم می توان به انواع روش های کاشت مو که فاصله ی مو های کاشته شده بسیار کم هستند، گفت چرا که تراکم به معنای نزدیک بودن مو های کاشته شده به یکدیگر می باشد. در کاشت مو پرتراکم هرچه فاصله فولیکول ها به هم نزدیک تر باشند، فرد به نتیجه ی مطلوب تری خواهد رسید و همچنین موها ظاهری بهتر و طبیعی تر خواهند داشت.

 

 

Thick hair transplant

 

 

توجه داشته باشید که در کاشت مو تراکم بالا علاوه بر عواملی مثل تعداد فولیکول های پیوندی و فاصله آن ها، به ضخامت مو نیز بستگی دارد.گاهی این احتمال وجود دارد که فولیکول‌ ها با فاصله بسیار کم و با تعداد زیاد کاشته می شوند اما جنس موهای فرد بسیار نازک اند، در این صورت ممکن است پرپشتی خیلی زیادی در موهای فرد احساس نشود.

 

 

مشخص کردن تراکم مو به عوامل زیر بستگی دارد:

  • ضخامت ساقه مو
  • رنگ مو
  • رنگ پوست
  • جنس موها

 

 

هزینه کاشت مو پرتراکم:

هزینه کاشت مو پرتراکم بستگی به عواملی مثل مهارت تیم پزشکی، تعداد جلسات کاشت مو تراکم بالا، روش کاشت مو دارد. بنابراین  در خصوص هزینه نهایی کاشت مو پرتراکم پزشک متخصص با معاینه بیمار می‌تواند نظر قطعی دهد.

 

 

Thick hair transplant

 

 

عوارض کاشت مو پرتراکم:

در صورتی که به مراکز غیر مجاز برای کاشت مو پرتراکم  مراجعه کنید، احتمال عوارض جدی زیاد می باشد و یکی از مهم ترین عارضه هایی که ممکن است فرد بعد از کاشت مو پرتراکم دچار آن شود می توان به خطر عفونت و ریزش موهای کاشته شده اشاره کرد.

 انجام کاشت مو پرتراکم نیازمند مهارت و تجهیزات پزشکی می باشد. توجه داشته باشید که برای داشتن کاشت موی طبیعی و بدون عوارض حتما با پزشک مشورت کنید و کلینیکی با کیفیت و مجهز را برای کاشت مو پرتراکم خود انتخاب کنید.

روش های کاشت مو پرتراکم

تعداد گرافت های قابل پیوند و مساحت ناحیه طاسی:

این عامل تأثیر بسزایی در ایجاد تراکم بالا در کاشت مو پرتراکم دارد، تعداد گرافت هایی که قابلیت پیوند زدن آن ها وجود دارد و همچنین وسعت ناحیه طاسی در همه افراد یکسان نیست.

 هر چه تعداد فولیکول ‌های مناسب برای پیوند مو بیشتر و وسعت ناحیه طاسی کمتر باشد تراکم بیشتری بعد از کاشت مو ایجاد خواهد شد.

 

 

Thick hair transplant

 

 

رعایت فاصله بین گرافت ها:

فاصله بین فولیکول ‌ها در کاشت مو پرتراکم از یک حد مشخصی نمی‌تواند کمتر باشد و عدم رعایت فاصله مناسب باعث آسیب رسیدن به موهای دیگر می شود. این نکته نیز عامل دیگری است که ایجاد هر تراکمی در کاشت مو را غیر ممکن ساخته است.

عوامل مؤثر در ایجاد کاشت موی پرتراکم:

  • فاصله بین فولیکول ‌های پیوندی
  • وسعت ناحیه طاسی در بیمار
  • ضخامت موهای فرد
  • بلندی و کوتاهی مو
  • جنس و رنگ مو
  • رنگ پوست سر فرد

 

Thick hair transplant

 

 

حداکثر کاشت مو پرتراکم در جلسات کاشت:

برخی از افراد تمایل دارند که نسبت به تعداد جلساتی که کاشت مو انجام می شود را بدانند. همانطور که می دانید میزان طاس بودن افراد با یکدیگر متفاوت می باشد و طبیعتا تعداد جلسات کاشت نیز یکسان نیستند.

از لحاظ  علمی در  یک جلسه کاشت مو پرتراکم به دلیل انعطاف پذیری پوست ناحیه ی پشت سر و تراکم موهای افراد، تنها امکان کاشت مو به میزان ۴ هزار گرافت یعنی تقریبا می توان گفت که دوازده هزار تار مو  در یک جلسه ممکن است کاشته شود.

گاهی این امکان وجود دارد که به کمک بعضی از دستگاه های جدید، حدود ۵ هزار گرافت مو یعنی ۱۴ هزار تار مو را طی یک جلسه در نواحی طاس با دقت و ظرافت بالایی در خط رویش برای افراد کاشته شود که تقریبا فرد با این گونه روش ها می تواند کاشت مو پرتراکم داشته باشد.

 البته انجام همچین کاشت مویی تنها در افرادی میسر خواهد بود که از بانک مو با تراکم بالایی برخوردار هستند و صدمه ای با برداشت این تعداد گرافت از موها، به بانک موها  از نظر ظاهر و تراکم وارد نخواهد کرد .

 

 

Thick hair transplant

 

 

جراحی کاشت مو زنده و قابل رشد:

در اکثر افرادی که دچار ریزش مو با زمینه ارثی می باشند موهای ناحیه پشت سر و کنار گوش ها به علت نداشتن ژن حساس به ریزش مو دچار صدمه کمتر می شوند و معمولا موهای این ناحیه در تمامی طول عمر باقی می مانند.

مراقبت‌هاي قبل از كاشت مو

 براي 10 روز قبل (و بعد از) پيوند از مصرف عوامل زير خودداري شود. مشروبات الكلي، داروهاي مسكن و ضد درد مثل قرص آسپيرين، بروفن، ايندومتاسين (استامينوفن اشكالي ندارد)، قرص ويتامين E، داروهاي ضدانعقاد خون مثل وارفارين و هپارين، سير خوراکي و سيگار.

 

 

Thick hair transplant

 

 

 

در صورتي که داروي خاصي را به طور مرتب مصرف مي‌ کنيد يا بيماري مهمي داريد حتما در جلسه مشورت ابتدايي، اين موضوع را به پزشک اطلاع دهيد زيرا در اين موارد لازم است يک برگه مبني بر بلامانع بودن انجام عمل جراحي کاشت موي طبيعي با توجه به نوع بيماري و دارويي که براي آن مصرف مي ‌شود از سوي پزشک معالج‌ تان به کلينيک ارايه دهيد.

 توجه داشته باشيد که مصرف برخي داروها با انجام کاشت مو تداخل داشته و لازم است قبل از پيوند مو استفاده از آن دارو را قطع کنيد.

بنابراين اگر طبق صلاحديد دکتر معالجتان نتواند استفاده از آن دارو را قطع کرد به اين معني است که کاشت موي طبيعي براي شما امکان‌پذير نيست تا زماني که بيماریتان خوب شده و نيازي به مصرف دارو نداشته باشيد.

تمامي سوالات و مشکلات احتمالي خود را که فکر مي ‌کنيد با کاشت موي فعلي شما ارتباط دارند قبل از انجام کار با دکتر مطرح کنيد تا با اطمينان خاطر و آرامش کار را شروع کرده و بعدا مشکلي براي شما پيش نيايد.

 

 

 

Thick hair transplant

 

 

قبل از مراجعه سر خود را با شامپو به طور کامل چند بار بشوييد. بهتر است وعده غذاي قبل از پيوند مو مختصر ولي مقوي بوده و از نوشيدن مايعات زياد و چاي، قبل از کاشت مو خودداري کنيد.

 قبل از انجام كار تمامي زيورآلات (انگشتر، گردنبند، النگو، گوشواره و…) و ساعت خود را دربياوريد. به‌ دليل اثر داروهای بي ‌حسي و استرس عمل، رانندگي بلافاصله پس از کاشت مو به صلاح بيمار نيست.

 

دکتر حمیده فرج زادهمتخصص پوست و مو در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *