لیزر پوست در کرج

Laser skin in Karaj

لیزر پوست در کرج

لیزر پوست در کرج یک روش اثبات شده برای کاهش چین و چروک،از بین بردن لک ها،جای زخم و آکنه است.اما با وجود این که لیزر کاربرد گسترده ای در ترمیم پوست دارد،یافتن زمان مناسب استفاده از آن کاری دشوار است.

 

 

 

Laser skin in Karaj

 

 

 

لیزر پوست در کرج چیست؟

لیزر جوانسازی و زیبایی پوست روشی برای کاهش لک روی سطح پوست است. در این روش، زنجیرهای مولکولی سلول‌ های پوست آسیب ‌دیده لایه به لایه برداشته می‌ شود تا زمانی که ظاهر یکنواخت ‌تر و نرم و صاف ‌تر از پوست به دست آید.

 لیزر پوست صورت به دلیل مزایای ضد پیری آن به ‌عنوان جوانسازی پوست با لیزر معرفی می‌ شود، همچنین به دلیل اینکه لایه ‌های آسیب ‌دیده پوست را جدا می ‌کند، لیزر پیلینگ نیز نامیده می ‌شود.

 

مزایای لیزر پوست در کرج:

مزایای لیزر پوست صورت شامل درمان ‌های پیشرفته برای خطوط ریز و چین ‌وچروک صورت و اصلاح زخم‌ ها و اختلالات پوستی هست.

 

 

Laser skin in Karaj

 

 

نواحی درمان شامل:

 • خطوط دور چشم
 • خطوط دور لب
 • خط خنده
 • اسکار
 • از بین بردن جای جوش
 • برداشت خال و زگیل
 • دورنگی پوست صورت و بسیاری دیگر از عیوب پوست

لیزر پوست در کرج با از بین بردن پوست آسیب ‌دیده و نشان دادن ظاهری شفاف ‌تر و جوان ‌تر به‌عنوان روشی مؤثر  که علائم افزایش سن و سایر آسیب ‌های پوستی را برطرف می ‌کند، قابل استفاده است.

 

Laser skin in Karaj

 

 

متقاضی مناسب لیزر پوست در کرج:

لیزر جوانسازی پوست روشی مؤثر برای بیماران مبتلا به خطوط، چین ‌و چروک، دو رنگی پوست و یا زخم های سطحی صورت مانند اسکار و آکنه است که به درمان‌ های ملایم‌ تر پاسخ نمی‌ دهند.

 متقاضی مناسب برای لیزر جوانسازی پوست فردی است که پوست الاستیک و فاقد چربی دارد که مستعد ایجاد زخم پس از آسیب جزئی نباشد.

 بهتر است که لیزر جوانسازی پوست بر روی کسی که فاقد هر گونه سابقه‌ ی پزشکی است انجام شود. متقاضی مناسب فردی است که انتظارات واقع ‌بینانه برای نتایج حاصل از روش لیزر جوانسازی پوست دارد.

افراد با رنگ پوست روشن‌ تر متقاضی مناسب ‌تری برای این روش خاص نسبت به افراد با پوست تیره‌ تر هستند زیرا کمتر در معرض خطر عوارض جانبی غیرمنتظره مانند تغییر رنگ پوست دائمی قرار دارند.

 

 

Laser skin in Karaj

 

 

 

چه کسی متقاضی مناسبی برای لیزر پوست در کرج نیست؟

افراد مبتلا به عیوب پوستی جزئی اغلب کاندیدای مناسبی برای لیزر جوانسازی نمی ‌باشند. لیزر جوانسازی پوست از  نظر بسیاری از متخصصان زیبایی یک روش جراحی است.

 همانند هر عمل جراحی، عوارض جانبی لیزر جوانسازی پوست برای حداقل یک هفته و اغلب بیشتر به درازا می‌ کشد.  برای عیوب پوست جزئی، درمان ‌های جایگزین سبک‌ تر در دسترس هستند.

افرادی با پوست بسیار تیره نیز ممکن است متقاضی مناسبی برای لیزر جوانسازی پوست نباشند به این دلیل که در فردی با پوست تیره رنگدانه پوست بیشتری موجود است و نسبت به فردی با پوست روشن ‌تر در معرض خطر بیشتر جذب انرژی لیزر است.

 

 

Laser skin in Karaj

 

مشکلات پوستی که لیزر می‌ تواند درمان کند عبارتند از:

 • موهای زائد
 • تتو
 • اِسکارهای آکنه
 • مشکلات پیری پوست مانند لک‌ها، خطوط ظریف و چین و چروک‌ های صورت
 • خال مادرزاری
 • واریس
 • خشکی و افتادگی پوست پلک و سیاهی دور چشم
 • خطوط پنجه‌ کلاغی اطراف چشم
 • خط اخم و خطوط اطراف دهان و بینی
 • لک‌ های قهوه‌ ای و عدم یکپارچگی رنگ پوست
 • اِسکارها
 • ناهمواری بافت پوست
 • ضایعات عروقی
 • سفتی پوست

 

 

 

 

روش درمان لیزر پوست در کرج:

این روش معمولاً با بی ‌حسی موضعی انجام می‌ شود. روش ‌های وسیع ‌تر لیزر جوانسازی پوست ممکن است نیازمند بیهوشی داخل وریدی یا کلی باشد، اگرچه این کمتر رایج است.

 هنگامی ‌که بیهوشی لازم انجام شود، متخصص با استفاده از یک لیزر خاص به انجام اقدامات برای جوانسازی پوست می‌ پردازد. با استفاده از پرتو دقیق و کنترل ‌شده از نور لیزر، لایه ‌های بیرونی پوست خشک‌ و جدا می ‌شود و پوست زیرین جوان تر و شفاف ‌تر به نظر می ‌رسد.

زمانی که لایه‌ های قدیمی پوست برداشته شوند، سلول ‌های پوستی جدید برای رشد تحریک می ‌شوند.

لیزر پوست صورت برای درمان جزئی معمولاً 30 تا 45 دقیقه طول می ‌کشد و درمان کامل می ‌تواند تا دو ساعت طول بکشد.

هر دو لیزر با محدود کردن میزان آسیب حرارتی به پوست و سطح بسیار بالای دقت به جراح زیبایی کمک می ‌کنند تا عوارض را به حداقل برساند.

پزشک به شما کمک می ‌کند تا بهبود سریع ‌تری بعد از لیزر جوانسازی پوست داشته باشید.

 

 

Laser skin in Karaj

 

 

 

چه تعداد جلسه درمان برای لیزر پوست در کرج لازم است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان به‌ طور کلی بستگی به‌ وضعیت بیمار دارد. برای چین ‌و چروک ‌های خفیف و تغییر رنگ جزئی پوست، ممکن است یک یا دو جلسه درمان برای دستیابی به نتایج عالی کافی باشد.

برای چین‌ و چروک‌‌ های عمیق ‌تر و مشکلات جدی ‌تر مانند جای جوش درمان اضافی لازم خواهد بود.

 

 

بهبود پس از لیزر پوست در کرج:

بعد از انجام لیزر جوانسازی پوست دوره بهبود حدود دو هفته طول می‌ کشد. این در حالی است که ناحیه تحت درمان  بهبود می‌ یابد و یک‌ لایه جدید از پوست سالم ظاهر می‌ شود.

 معمولاً قرمزی پوست گاهی تا چند ماه ادامه دارد. بیماران تحت درمان باید برنامه ‌ریزی کنند تا برای یک یا دو هفته از کار دور باشند، هر چند این بسته به نوع درمان آن‌ها متفاوت خواهد بود.

 

 

Laser skin in Karaj

 

 

 

 

نتایج لیزر پوست در کرج:

پس از درمان، پوست جدید در طول فرایند بهبود نمایان می‌ شود و منطقه تحت درمان شفاف ‌تر، صاف ‌تر و به‌ طورکلی سالم‌ تر به نظر می ‌رسد.

علاوه بر این، دو رنگی پوست اغلب با لیزر جوانسازی پوست بهبود می ‌یابد. در دوران بهبودی، کک‌ و مک، لکه ‌های خورشید و تغییر رنگ‌ های دیگر محو یا ناپدید می‌ شوند.

 

عوارض جانبی لیزر پوست در کرج:

پس از انجام لیزر صورت، برخی از عوارض جانبی ممکن است در برخی بیماران خاص به وجود آیند. با این‌ حال، این عوارض معمولاً نسبتاً جزئی هستند و در مدتی کوتاه ناپدید می ‌شوند.

عوارض جانبی شایع شامل قرمزی پوست، تورم منطقه تحت درمان، و سوزش ملایم ​​شبیه به احساس ایجاد شده زمان یک آفتاب ‌سوختگی خفیف است.

در موارد نادر عوارض جانبی مانند سوزش، زخم، و یا تغییر در رنگدانه پوست رخ می ‌دهد.

 

 

Laser skin in Karaj

 

 

هزینه لیزر پوست در کرج:

عوامل متنوعی در تعیین هزینه دقیق لیزر پوست صورت وجود دارد:

    هزینه ‌ی پزشک

    هزینه‌ های تسهیلات و بیهوشی

    مخارج مراقبت‌ های قبل و بعد از عمل

برنامه ‌ریزی برای مشاوره کامل بیمار با یک متخصص پوست و زیبایی بهترین راه برای رسیدن به دقیق ‌ترین برآورد هزینه برای روش خاص لیزر است.

 

 

نتایج و دوره نقاهت لیزر پوست در کرج:

نتایج لیزر درمانی و درمان‌ های نوری بسته به تکنولوژی و نوع درمان متفاوت است.

اگر هر دوی این درمان‌ ها به خوبی انجام شوند می‌ توانند مشکلات پوستی را برطرف کرده، ظاهر پوست را بهبود بخشیده و باعث جوان‌ تر شدن آن گردند.

درمان‌ های لیزری که شدیدتر و تهاجمی‌ تر هستند، دوره نقاهت طولانی‌ تری دارند.

دوره نقاهت هم بسته به نوع درمان متفاوت است. درمان‌ های ملایم مانند لیزرهایی که قدرت و شدت کمتری دارند، دوره نقاهت کمتری هم دارند که معمولاً بین چند روز تا یک هفته طول می‌ کشد.

این درمان‌ ها باعث برداشته شدن لایه‌ های زیادی از پوست نمی‌ شوند. اما درمان‌ های لیزری که شدیدتر و تهاجمی‌ تر هستند، دوره نقاهت طولانی‌ تری دارند.

معمولاً پس از این درمان‌ ها، پوست در طی یک هفته مراحل مختلفی از قرمزی و پوست اندازی را پشت سر می‌ گذارد. پس از آن ممکن است پوست به مدت دو هفته دیگر هم صورتی رنگ باشد.

 

 

دکتر حمیده فرج زادهمتخصص پوست و مو در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *