لیزر مو زائد کرج

لیزر مو زائد کرج

لیزر مو زائد کرج یکی از رایج ترین جراحی‌ های زیبایی است که در ایالت متحده آمریکا انجام می‌شود.

و دومین جراحی بعد از جراحی جوان سازی و رفع چین وچروک پوست و سیاهی زیر بغل ناشی از مو می‌باشد.

 

 

Laser Hair Removal in Karaj

 

 

 

اشعه لیزر چیست؟

لیزر نوری تک رنگ و تک طول موج است.

در لیزر مو زائد کرج عمدتا نور لیزر در رنگدانه ملانینی که در موها به وفور یافت می شود، جذب شده و سبب تخریب سلول های سازنده مو می ‌شود و به همین دلیل است که هرقدر مو ضخیم ‌تر و مشکی‌ تر باشد، ملانین بیشتری دارد که نور لیزر را بهتر جذب کرده و راحت ‌تر از بین می ‌رود.

در عین حال چون ملانین در خود پوست هم وجود دارد هرچه مقدار آن کمتر باشد، یعنی بیمار سفید تر باشد، انرژی کمتری در پوست جذب شده و احتمال سوختگی ناشی از لیزر مو زائد کرج کمتر می‌شود.

اشعه لیزر با قدرت بالا به پیاز مو آن‌ها را از بین می‌برد.پیگمنت ‌های موجود در مو اشعه لیزر را جذب می ‌کنند و بدین ترتیب موها درون پیاز مو از بین می‌روند.

تنوع لیزر مو زائد در کرج و منابع نوری آن‌ها می‌ تواند برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار گیرد.

درمان لیزر مو زائد یک روش غیر تهاجمی است که باعث کاهش موهای زائد می‌ شود.ولی هرگز باعث از بین رفتن موهای زائد به طور دائمی نمی‌ شود.

 

 

Laser Hair Removal in Karaj

 

 

 

 

لیزر مو زائد کرج با توجه به مسائل هرمونی:

در حال حاضر چیزی به نام حذف دائمی موهای زائد پایه علمی ندارد.

و در تمام روش‌ها از جمله لیزر کاهش طولانی مدت موهای زائد هدف می باشد.

در بسیاری از بیمارانی که در نواحی وابسته به هورمون موهای زائد دارند (در خانم‌ها صورت، گردن، دور نوک سینه، بین دو سینه و اطراف و پائین ناف) زمینه بیماری‌های هورمونی ( اختلالات تخمک گذاری chronic anovulation و تخمدان پر کیست P.C.O.D ) وجود دارد، به طور معمول در صورتی که بیمار قاعدگی منظمی داشته، سابقه کیست تخمدان نداشته باشد.

برای مدت طولانی تعداد موها ثابت باشد و در خانواده هم سابقه پرمویی وجود داشته باشد و سایر علائم اختلالات هورمونی مثل ریزش مو، جوش زدن صورت، چرب و پرتقالی شدن پوست، نازایی وجود نداشته باشد و تست هورمونی بیمار هم نرمال باشد بدون دستور دارویی خاص لیزر شروع می ‌شود.

 

 

Laser Hair Removal in Karaj

 

 

 

 

جلسات لیزر مو زائد به چه صورت است و تعداد جلسات چقدر است؟

باید توجه داشت که متوسط جلسات لیزر مو زائد در کرج  در صورتی که در بیمارانی که زمینه هورمونی ندارند 7 – 5 جلسه و در بیماران دارای مسائل هورمونی 2 برابر این مقدار است که البته چنانچه در بالا ذکر شد این یک عدد متوسط است و بسیاری از بیماران زودتر یا دیرتر از این به نتیجه می‌رسند.

لیزر مو زائد عمدتا روی موهای موجود در حال رشد موثر و تاثیری روی درآمدن موهای جدید در آینده ندارد.

و لذا درمان اختلالات هورمونی برای جلوگیری از پیدا شدن موهای جدید در بیمارانی که زمینه دارند الزامی است.

 

 

Laser Hair Removal in Karaj

 

 

 

 

عکس این مطلب هم صادق است؛

یعنی در بیمارانی که پرمویی با علل هورمونی دارند درمان مسائل هورمونی در ظرف 6 ماه کمتر از 20% روی موهای موجودشان تاثیر دارد و باید برای درمان موهای موجود از لیزر استفاده کرد.

بنابراین لیزر مو زائد در کرج  و درمان هورمونی مکمل یک دیگرند.

باید توجه داشت که باید به محض مشاهده افزایش مو به فکر وجود زمینه هورمونی پرمویی و درمان آن ضمن لیزر بود.

 در خانم‌ هایی که نزدیک دوران یائسگی هستند افزایش هورمون مردانه علت اصلی پرمویی ایجاد شده است، که تحت نظر پزشک و با انجام لیزر مو زائد کرج  قابل بهبود است .

Laser Hair Removal in Karaj

 

 

 

 

مواردی که باعث ممنوعیت در انجام لیزر مو زائد می‌شود:

حاملگی، برنزه بودن و مصرف بعضی داروها باعث ممنوعیت در انجام لیزر مو زائد کرج  می‌شود .

 

 

عوارض لیزر مو زائد کرج:

باید توجه داشت که در لیزر مو زائد، نور تک طول موج است.

عوارض لیزر مو زائد کرج همان عوارض نور است.

اما این عوارض شایع نیست و شامل سوختگی و لک و ایجاد اسکار می ‌باشد .

 

Laser Hair Removal in Karaj

 

 

 

 

نکات مهم در درمان لیزر مو زائد :

 • در صورتی که دچار تبخال مکرر می‌باشید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • باید توجه داشت که هر چقدر مو مشکی تر و ضخیم تر و پوست سفید تر باشد نتیجه بهتر است. لذا در مورد موهای کرکی، بور و در افراد با پوست تیره لیزر به طور معمول توصیه نمی‌شود و اگر بیمار تمایل به انجام داشته باشد لزوماً در ابتدا تست ناحیه کوچکی برای مشاهده نتیجه محتمل، انجام خواهد گرفت .
 • ضمن انجام لیزر موهای زائد از هر روش اپیلاسیون که باعث کنده شدن ریشه مو شود باید خودداری نموده و تنها از تراشیدن مو استفاده نمود .
 • در صورتی که خود را برنزه کرده‌اید یا به علت در معرض تابش آفتاب بودن رنگ پوستتان تیره شده است باید تا زمان برگشت به رنگ پوست طبیعی خود از انجام لیزر مو زائد کرج خودداری فرمایید.
 • باید توجه داشت که موثر بودن لیزر مو زائد در کرج لزوماً به معنای کاهش تعداد موها نیست بلکه ظریف‌ تر کردن، روشن تر شدن و کند شدن رشد مو هم از تاثیراتی است که نشان دهنده موثر بودن لیزر مو زائد کرج  می‌باشد.
 • در صورت وجود عفونت در محل لیزر معمولاً باید لیزر را به تاخیر انداخت لذا در صورتی که دچار چوش چرکی، تبخال یا عفونت دیگری در محل هستید به پزشک و پرسنل مرکز اطلاع دهید تا ضمن درمان مناسب، تمهیدات بعدی برای شما اندیشیده شود .

 

 

Laser Hair Removal in Karaj

 

 

 

مواردی که در لیزر موهای زائد باید رعایت شود:

 • در صورتی که سابقه اسکار هیپرتروفیک یا کلوئید (گوشت اضافه محل زخم ها و اسکار عمل) دارید، حتما به پزشک و پرسنل اطلاع دهید تا احتیاطات لازم مراعات شود .
 • در صورت مصرف ترکیبات حاوی رتینوئیک اسید مثل آکوتان و راکوتان و کرم‌ های حاوی ویتامین A و ترکیبات پیلینگ موضوع را به پزشک و پرسنل اطلاع دهید تا لیزر شما به تعویق افتاده یا آمادگی لازم اندیشیده شود .
 • اگر جهت ریزش مو از ترکیبات حاوی مینوکسیدیل استفاده می‌کنید ممکن است علت پر مویی شما این مسئله باشد. این مورد را به پزشک و پرسنل مرکز اطلاع دهید .
 • در مورد مصرف بعضی داروها مثل فنی توئین (داروی صرع) ، سیکلوسپرین (داروی بیماران پیوند کلیه) ، پنی سیلین و کورتون‌ها چون خود می‌توانند سبب پرمویی شوند مراتب را به پزشک خود اطلاع دهید .

 

Laser Hair Removal in Karaj

 

 

 

نکاتی که در لیزر موهای زائد باید رعایت شوند عبارت اند از:

 • اگر دچار بیماری پسوریازیس یا ویتلیگو (برص) هستید لیزر مو زائد کرج ممکن است سبب ایجاد لکه ‌های بیماری شود؛ لذا بهتر است لیزر نکنید. قبل از شروع جلسات لیزر مو زائد در کرج و ضمن آن ضد آفتاب‌های قوی استفاده کنید و حتی الامکان در معرض تابش آفتاب قرار نگیرید .
 • توصیه می‌شود تا زمانی که ناحیه لیزر شده ملتهب است از تعریق زیاد (مثلا انجام ورزش سنگین یا قرار گرفتن در محیط ‌های بسیار گرم) و شنا کردن خودداری شود تا احتمال جوش زدن محل کم شود .
 • اگر در ناحیه‌ ای که می‌خواهید لیزر کنید تاتو دارید، بدانید که ممکن است تاتو کم رنگ یا پاک شود. لذا اگر تاتویی دارید که مایل به پاک شدن احتمالی آن نیستید، به پزشک و پرسنل اطلاع دهید .
 • لیزر مو زائد روی موهای سفید تاثیری ندارد و باید موهای سفید را الکترولیز نمود. در ضمن باید توجه داشت که در فردی که تعدادی موی سفید دارد سایر موهای مجاور هم در آستانه سفید شدن هستند بنابراین صدمه ناشی از لیزر به این موها باعث سفیدتر شدن سریع‌ تر بعضی از آن‌ها می‌شود. اما چون تنها راه از بین بردن موهای زائد در این حالت انجام لیزر موهای زائد قبل از سفید شدن است؛ توصیه می ‌شود هر چه سریع ‌تر لیزر مو زائد کرج را شروع کنید.

 

 

دکتر حمیده فرج زادهمتخصص پوست و مو در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *