زاویه سازی با ژل

زاویه سازی با ژل

زاویه سازی با ژل یکی از روش های جدید است که برای جوان تر و زیبا تر شدن چهره انجام می شود.

بسیاری از بازیگران هالیوودی برای جذاب  و گیرا تر شدن چهره از این روش استفاده می کنند و فک زاویه دار یکی از عناصر زیبایی جهره به شمار می رد.

 

Angle with gel

 

زاویه سازی صورت با ژل:

فیلرهای پوستی ژل های تزریقی هستند که برای پر کردن مناطقی از چهره حجم خود را از دست داده اند، مانند گونه ها، مورد استفاده قرار می گیرد تا صورت را بالا بکشد.

همچنین می توان از آن ها برای اضافه کردن حجم به چانه نیز استفاده کرد که به صورت شما حالتی V شکل می دهد. پراستفاده ترین نوع فیلرها از اسید هیالورونیک و کلسیم ساخته می شود، این مواد نیز به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود در نتیجه باعث می شود که این ژل ها مطمئن باشند.

فیلرهای پوستی که برای چانه استفاده می شوند به صورت مستقیم به چانه تزریق می شوند.

2 تکنیک اصلی برای تزریق فیلرها به چانه وجود دارد:

 • تکنیک کانولا
 • تکنیک سوزن

هردوی این روش ها نقاط قوت و مزایای خود را دارند و در برخی از کلینیک ها برای دست یافتن به بهترین روش، از ترکیب هردوی آن ها استفاده می شود.

درمان با استفاده از ژل، زمان زیادی نمی برد و می تواند در عرض 10 دقیقه به اتمام برسد. منتها توجه داشته باشید این تکنیک حتما باید توسط فرد حرفه ای صورت بگیرد.

 

 

زاویه سازی صورت با ژل

 

 

 

زاویه سازی و فرم دهی فک با تزریق ژل – حد فاصل لبه پایین آرواره یک فرد- می توان با ۲ هدف، تزریق ژل پوستی را انجام داد:

۱ – تا جوان تر به نظر برسیم.

۲ – تا زیباتر به نظر برسیم.

زیبایی، در چشم بیننده است و بیماران می توانند خط فک خود را هر طور که ترجیح می دهند انتخاب کنند، آن را گوشه دار یا باریک یا خیلی مردانه کنند.

از کار افتادگی خط آرواره، استخوان و بافت نرم، در اطراف خط آرواره با خط آرواره یکنواخت می گردند، و در زنان، جمجمه، با حرکت آرواره به عقب می رود.

این ویژگی ها باعث از بین رفتن نظم ساختاری در قسمت خط آرواره می شود. این از دست دادن نظم ساختاری در فک، همچنین به از کارافتادگی گردن کمک می کند.

اگر هدف بیمار این است که تا آنجا که ممکن است به طور طبیعی، جوان به نظر برسد، ساختار خط فک، باید با جایگزینی توسط ژل های تزریقی پوستی، بازسازی شود.

 

 

هزینه زاویه سازی با ژل

 

 

 

یک خط آرواره زیباتر:

بعضی از مردم با یک خط آرواره بزرگ متولد می شوند و برخی با یک خط آرواره ای به دنیا آمده اند که ظاهر آن می تواند بهبود یابد.برای آنهایی که با یک خط آرواره کامل متولد نشده اند، بسیار ساده است تا فقط برای بهبود ظاهر آن عمل تزریق را انجام دهیم.

 

 زاویه سازی با ژل چگونه است؟

یک روش غیر جراحی است که برای زاویه دار کردن فک و صورت مورد استفاده قرار می گیرد. با تزریق ژل پوست حالت ارتجاعی پیدا می کند و از حجم بیشتری برخوردار می شود.

ژل یک ماده خارجی است همین امر سبب بروز واکنش های آلرژیک بعد از تزریق ژل ها می شود.

 البته این احتمال در صورتی که متخصص از ژل های استاندارد و تایید شده وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی امریکا استفاده کند، بسیار کاهش می یابد.

غیر از استاندارد بودن، مهارت فردی که ژل یا چربی را تزریق می کند نیز در میان رضایت متقاضی و کاهش عوارض نقش بسزایی دارد. به همین دلیل باید برای این کار به متخصص پوست و جراحان پلاستیک یا جراحان فک و صورت مراجعه کرد.

 

Angle with gel

 

 

 

 

زاویه سازی با ژل چگونه انجام می شود؟

برای زاویه دار کردن فک، ابتدا باید تحت نظر پزشک متخصص آناتومی صورت فرد مورد بررسی قرار گیرد و میزان ژل و همچنین ناحیه تزریق ژل مشخص شود. این عمل حدود چند دقیقه بیشتر زمان نمی برد و روشی بدون خطر و کم عارضه است.

 تزریق ژل باید با دقت کافی در نقطه مورد نظر انجام گیرد تا از بروز عوارض جلوگیری شود.

 

 

Angle with gel

 

 

 

 

ماندگاری تزریق زاویه سازی با ژل:

میزان ماندگاری زاویه سازی با ژل ، به نوع و مواد تشکیل دهنده ژل ها بستگی دارد.

نوعی از ژل که از اسید هیالورونیک تشکیل شده است، شش ماه دوام دارد.

ژل تشکیل تشکیل شده از هیدروکسی آپاتیت یک سال و نیم دوام دارد و باعث تحریک کلاژن سازی می شود و بی خطر است. ماندگاری ژل تشکیل شده از پلی کپرولاکتون هجده تا سی و شش ماه است.

 این ژل نه تنها به تحریک کلاژن سازی کمک می کند بلکه چون به مرور به شکل گاز دی اکسید کربن از بدن دفع می شود، مناسب است.

تا چندی پیش از کلاژن های خوکی، گاوی و انسانی هم استفاده می شد. اما به دلیل آلرژی زا بودن هم اکنون کمتر به کار می رود. ژل دائمی فقط ژل پاژ است که عوارض بسیاری دارد و مصرف آن توصیه نمی شود.

 

 

مزایای زاویه دار کردن صورت با تزریق ژل:

همانگونه که گفته شد روش های دیگری همچون تزریق چربی و جراحی چانه نیز برای زاویه دار کردن صورت وجود دارند اما فیلرها یا همان ژل، روشی محبوب تر برای زاویه دار کردن صورت است. زاویه دار کردن صورت با ژل باعث بهبود نقایص ذیل خواهد شد.
تزریق ژل باعث بهبود اندازه فک می شود. برخی از افراد به دلیل حالت چهره شان، نیاز دارند تا خط آرواره شان تا نزدیکی های گوش بالاتر برود و اینکار با تزریق ژل امکان پذیر خواهد بود.
تزریق ژل باعث بهبود شکل فک می شود. تزریق ژل کمک می نماید تا قسمت جلوی فک خم بیشتری گرفته و حالت زیباتری پیدا کند.
با بالا رفتن سن، خط فک و آرواره ها از بین می روند که با زاویه دار کردن صورت با ژل، این خطوط بهبود پیدا کرده و صورت جوان و زیبا می شود.
تزریق ژل به تقارن خط کمک می نماید.

 

 

 

 

 

Angle with gel

 

 

 

 

عوارض تزریق زاویه سازی با ژل:

یکی از عوارض زاویه سازی با ژل ، استفاده از ژل های غیراستاندارد و حرکت کردن آن هاست. ژل های پاژ در زمان های دور مورد استفاده قرار می گرفت و استفاده از این نوع ژل ها سبب آلرژیک و آبسه می شد و ژل پاژ به دلیل سنگین بودن بعد از مدتی جابجا می شد و خارج کردن شان کار بسیار سختی بود و سبب عوارض زیادی می شد.

 

 

Angle with gel

 

 

 

عوارض جانبی تزریق برای زاویه سازی با ژل:

تزریق ژل یکی از روش های زیبایی است که در صورت استفاده از ژل های استاندارد از کمترین عارضه برخوردار است و از یک سری عوارض جانبی برخوردار است که این نوع عوارض ها نادر و موقتی بوده و در مدت زمان بسیار کوتاهی برطرف می شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

برخی از عوارض زاویه سازی با ژل:

 • کبودی
 • ورم
 • عدم تقارن
 • عفونت
 • بافت مردگی

 

Angle with gel

 

 

بهترین نوع ژل:

ژل اسید هیالورونیک از بهترین ژل ها می باشد زیرا اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و همین امر سبب می شود تا سرعت جذب بالا رود.

 

Angle with gel

 

 

 

 

شیوه های مختلف زاویه دار کردن فک:

 • تزریق بوتاکس
 • تزریق ژل
 • تزریق چربی
 • پروتز
 • لیفت با نخ لیفتینگ

Angle with gel

 

 

 

تزریق ژل برای زاویه سازی با ژل ، مناسب برای افرادی است که می خواهند با از بین رفتن چروک های ایجاد شده در پوست زیباتر و جوان تر به نظر برسند. برای زاویه سازی با تزریق ژل، ابتدا باید تحت نظر پزشک متخصص آناتومی صورت فرد مورد بررسی قرار گیرد.

سرکار خانم دکتر حمیده فرج زاده، متخصص پوست و مو در کرج ، با استفاده از متدهای نوین و درمانی مجهز استفاده می کند و از بروز عوارض در آینده جلوگیری می کند.

 

آیا زاویه سازی با ژل دردناک است؟

تزریق ژل دردناک نیست. با این وجود پیش از درمان، کرم بی حسی به موضع تزریق اعمال می شود تا در طی مدت درمان، بیمار دردی را حس نکند.

مدت زمانی که با این روش می توان به نتیجه مطلوب دست یافت، بسته به نوع ماده مورد استفاده ژل و فیلر متفاوت است. مثلا ژل هایی که از اسید هیالورونیک استفاده می کنند بین 9 الی 12 ماه دوام دارند.

 

 

انواع روش زاویه سازی صورت

 

 

 

هزینه زاویه سازی صورت:

هزینه های لازم برای این چنین درمان هایی با توجه به سطح مهارت پزشک، منطقه سکونت، نوع درمان، نیاز بیمار و مواد مورد استفاده می تواند متفاوت باشد و لذا بهترین مرجع، پرسش از کلینیک ها و متخصصان این حوزه است.

بهترین نوع زاویه سازی با ژل:

ژل اسید هیالورونیک از بهترین ژل ها می باشد زیرا اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و همین امر سبب می شود تا سرعت جذب بالا رود.

 

 

دکتر حمیده فرج زادهمتخصص پوست و مو در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *