رفع غبغب در کرج

رفع غبغب در کرج

رفع غبغب در کرج دغدغه ی افرادی است که آن را دارند و با داشتن آن احساس زیبایی نمی کنند.

برای رفع غبغب در کرج امروزه روش ها و دستگاه های مطمئن و سریعی مانند لیزر لیپولیز، مزوتراپی کرج و لیفتینگ چانه ارائه شده است که در ادامه به توضیح درباره آن ها پرداختیم.

 

Fixing GobhaB in Karaj

 

 

 

البته در مورد دستگاه رفع غبغب در کرج  به صورتی که قابل استفاده توسط خود شخص باشد هنوز دستگاهی ارائه نشده است و یا حداقل محصولات تجاری ارائه شده توسط بازرگانان هنوز مورد تأیید پزشکان نیست و استفاده از آن ها توصیه نمی شود.

داشتن غبغب باعث کمرو شدن فرد و کاهش عزت نفس او می شود. غبغب به دلایل متعددی بوجود می آید. دو عامل مهم رژیم غذایی و ورزش است.

 در صورتی که رژیم غذایی پرچربی و شکری دارید و نمی توانید به صورت منظم ورزش و نرمش کنید، اضافه وزن پیدا می کنید و چربی اضافی به صورت طبیعی زیر چانه شما ذخیره می شود.

با این حال، بعضی از افراد که رژیم غذایی سالم و تناسب اندام دارند نیز غبغب پیدا می کنند، زیرا عموما مستعهد آن هستند. درصدد رفع غبغب در کرج هستید، روش های درمانی طبیعی و بالینی متعددی برای شما وجود دارد.

سفت کردن پوست صورت و گردن با جراحی لیفتینگ صورت باعث می شود که غبغب تا حدود زیادی از بین رفته و رفع شود. این روش درمان غبغب درکنار حذف چربی اضافه بوسیله لیپوساکشن، لیپولیز،باعث خوش فرم شدن چانه شما می شود.

رای رفع غبغب در کرج لازم است دلیل دقیق ایجاد آن در زیر چانه تشخیص داده شود.

 

 

Fixing GobhaB in Karaj

 

 

 

در عمل دلایل اصلی ایجاد غبغب به شرح زیر هستند:

  • ژنتیک
  • بالا رفتن سن
  • افزایش وزن

مشکلات مربوط به ایجاد غبغب:

مشکل اصلی در ارتباط با ایجاد غبغب ظاهر نا مطلوب آن است و این شرایط معمولاً باعث ناراحتی فردی می شود که دچار غبغب شده است.

 

Fixing GobhaB in Karaj

 

 

 

در این رابطه می توان به مسائل زیر توجه کرد:

  • بعضی افراد معمولاً تصور می کنند ایجاد غبغب به این معنی است که آنها در بهترین شکل فیزیکی خود نیستند.
  • تشکیل غبغب می تواند احساس اضافه وزن، غیر جذاب بودن و پیر شدن را برای فرد ایجاد کند.
  • این شرایط می تواند باعث شرمندگی بعضی افراد شده و اعتماد به نفس آن ها را کاهش دهد.
  • بعضی افراد به خاطر این مسئله سعی می کنند از ظاهر شدن در مکان های عمومی خودداری کنند.

 

Fixing GobhaB in Karaj

 

رفع غبغب:

هر چند امروزه راه های از بین بردن غبغب متفاوت بوده و بسیاری از روش های مختلف درمان برداشتن غبغب مثل استفاده از عمل جراحی غبغب و لیپوساکشن برای از بین بردن غبغب وجود دارد، اما می توان با ایجاد تغییرات خاص در سبک زندگی و نیز استفاده از برخی روش های درمان خانگی از ایجاد غبغب جلوگیری کرده یا احتمال ایجاد آن را کاهش داد.

 

Fixing GobhaB in Karaj

 

 

 

 

از راه های درمان غبغب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لیپوساکشن:

چانه یک ناحیه خاص از بدن است که انجام فعالیت های ورزشی تاثیری بر روی ظاهر آن نداشته یا تاثیرگذاری احتمالی بر روی این ناحیه در سطح حداقل می باشد. بنابراین به منظور درمان غبغب چانه و کوچک کردن غبغب ، لازم است جراح یک شکاف بسیار کوچک در ناحیه زیر چانه ایجاد کرده، یک لوله مخصوص به نام کانولا به محل وارد نماید و به این ترتیب با کمک این لوله بافت چربی قرار گرفته بین پوست و عضلات را از محل خارج کند.

در فرآیند ساکشن، سوراخ های کوچک در لایه های چربی ایجاد می شود که در ادامه می تواند باعث فرو ریختن لایه های چربی شده و یک لایه نازک تر از چربی در محل به جا گذارد.

 به این ترتیب می تواند از مزایای رفع غبغب در کرج  بهره برد. این روش درمانی فقط با استفاده از داروی بی حسی موضعی و به صورت سر پایی انجام می شود.

اگر مشکل غبغب بیمار جدی باشد (برای مثال در مواردی که غبغب در نتیجه مسائل ژنتیک ایجاد گردد)، برای آب کردن غبغب علاوه بر مزوتراپی غبغب می توان از جراحی زیبایی لیفت گردن استفاده کرد.

 

 

Fixing GobhaB in Karaj

 

 

 

ریکاوری و فعالیت های پس از درمان:

پس از درمان، جراح می تواند شکاف های ایجاد شده را با بخیه بسته یا آن ها را برای ایجاد امکان خروج ترشحات از محل زخم باز گذارد.

در ادامه شکاف های ایجاد شده با گاز استریل پانسمان می شوند و لازم است این پانسمان ها بطور مرتب تعویض شوند. سطح تهاجمی به نسبت پایین لیپوساکشن چانه به بیماران امکان می دهد از دوره ریکاوری طولانی مدت معمول در هنگام انجام سایر درمان های لیپوساکشن به خاطر بی هوشی، پرهیز نمایند.

 

 

Fixing GobhaB in Karaj

 

 

 

بسیاری از بیماران احتمالاً می توانند بلافاصله پس از لیپوساکشن چانه فعالیت های عادی خود را مجدداً آغاز نمایند. در این حالت به بیمار توصیه می شود از یک پوشش محافظ تنگ در زیر چانه برای روزهای اول پس از عمل جراحی استفاده نماید. با وجودی که ممکن است استفاده از پوشش محافظ باعث ایجاد مشکل برای فعالیت های عادی فرد شود، این پوشش می بایست به عنوان بخشی مهم از دوره ریکاوری مورد توجه خاص قرار گیرد.

در طول دوره ریکاوری می توان از داروهای مسکن موجود در داروخانه ها برای کنترل ناراحتی های احتمالی ایجاد شده استفاده کرد. در این حالت، ورم، کبودی و بی حسی بیمار می تواند در طول چند روز کاهش پیدا کرده یا برای چند ماه دوام و ماندگاری داشته باشد.

 

Fixing GobhaB in Karaj

 

 

 

 

انتظارات برای رفع غبغب کرج:

بدن انسان یک تعداد سلول چربی مشخص دارد که این سلول ها رشد کرده یا با توجه به مقدار کالری مصرف شده و انجام فعالیت های ورزشی کوچک می شوند. روش لیپوساکشن می تواند برخی از این سلول های چربی را از یک ناحیه بدن خارج کرده و باعث کوچک تر شدن فوری ظاهر ناحیه مورد نظر  از جمله رفع غبغب در کرج شود.

با توجه به این حقیقت که پس از لیپوساکشن تعدادی از سلول های چربی در محل باقی می ماند، در صورتی که بیمار از یک رژیم غذایی مناسب یا مقدار کافی حرکت های ورزشی استفاده نکند، ممکن است با گذشت زمان این سلول های چربی مجدداً رشد کرده و به این ترتیب باعث از بین رفتن نتایج حاصل از درمان کوچک کردن غبغب شوند.

 به هر حال، برای بیمارانی که از یک رژیم غذایی سالم و فعالیت های ورزشی منظم استفاده می کنند، نتایج درمان می تواند به صورت بلند مدت حفظ شده و باقی بماند.

Fixing GobhaB in Karaj

 

لیفت صورت با نخ:

لیفت با نخ، یک روش ایمن است که با وادارکردن بافت‌های افتاده‌ی پوست به تولید کلاژن باعث لیفتینگ و کشیده شدن پوست می شود.

در این روش نخ‌هایی نازک و قابل جذب (شبیه به آنچه در بخیه‌ های پزشکی استفاده می‌شود) با استفاده از سوزن‌ های بسیار ریز در زیر پوست قرار می‌ گیرند.

این نخ‌های کاشته شده در زیر پوست، زخم‎‌های کوچکی را ایجاد می‌کنند که باعث تولید کلاژن و انقباض بافت بدن می‌شوند. پس از ۶ ماه این نخ‌ها جذب بدن شده و کلاژن‌های‌ جدیدی را به جای خود باقی می‌ گذارند.

این عمل معمولاً با بی‌حسی موضعی و به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. عوارض جانبی این عمل کمی تورم و کبودی است که معمولا ظرف مدت ۲ تا ۳ روز از بین می رود و بیمار پس از آن قادر است به زندگی عادی خود بازگردد.

بیمار نتایج عمل لیفت با نخ را بعد از ۶ ماه و پس از تشکیل کلاژن اطراف نخ‌ها مشاهده میکند و نتیجه عمل تا ۲ الی ۳ سال پس از عمل ادامه خواهند داشت.

درمان غبغب با استفاده از لیزر:

استفاده از لیزر هم یکی دیگر از روش های غیر جراحی برای از بین بردن غبغب است. در این روش، لیزر که طول موج بالایی دارد به محل مورد نظر تابانده می شود. در نتیجه تابیده شدن لیزر، بافت زیر پوست تحریک شده و پوست شل، جوان می شود.

سفت کردن پوست و درمان غبغب با هایفوتراپی کرج:

غبغب بعضی موقع می‌تواند فرایند پیری را تسریع کند. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش می‌یابد.

غبغب و خط فک به تدریج حالت و خاصیت ارتجاعی خود را از  دست داده و موجب شل شدن و افتادگی پوست می‌شوند. هایفوتراپی در کرج که نوعی درمان غیرجراحی لیفت صورت است و موجب سفت شدن پوست می‌شود بیشتر به عنوان اولتراسوند درمانی شناخته شده و در بالا کشیدن و سفت کردن پوست‌های شل و آویزان بسیار موثر است.

 

 

 

Fixing GobhaB in Karaj

 

 

با استفاده از قدرت امواج مافوق صوت می‌توان خط فک را سفت و بالا کشید و پوست را از داخل ترمیم کرد. در روش هایفوتراپی یا به عبارتی اولتراسوند با امواج متمرکز تقویت شده، لایه‌های عمیق و ساختاری پوست مورد هدف قرار می‌گیرند و توانایی طبیعی بدن به تولید کلاژن تحریک می‌شود.

 از مزایای هایفوتراپی در کرج می‌توان به: لیفت و سفت کردن غبغب افتاده و گردن بوقلمونی و اصلاح خط فک اشاره کرد. معمولا فقط ۱ جلسه هایفوتراپی با اولتراسوند توصیه می‌شود. ظرف چند ماه بعد از درمان بدن شروع به تولید کلاژن می‌کند و موجب بالا کشیدن وسفت شدن قسمت تحتانی صورت و خط فک می‌شود. نتایج حاصل از درمان معمولا ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

دکتر حمیده فرج زادهمتخصص پوست و مو در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *