تزریق چربی به گونه

Injection of fat into the species

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه  برای گونه گذاری یکی از جراحی های زیبایی است که اکثر خانم هایی که نمی خواهند برای چاق شدن صورت، تناسب اندامشان را برهم بزنند به سراغ آن می روند.

 

 

 

 

Injection of fat into the species

 

گونه های لاغر و تکیده، چهره شما را مسن، خسته و بیمار نشان می دهد. تلاش برای برجسته سازی گونه اغلب با افزایش وزن هم شکست می خورد، چون صورت آخرین ناحیه ای است که با چاق شدن حجم اضافه می کند و با لاغر شدن نیز اولین منطقه ای که حجم کم می کند، صورت و گونه است.

 

عوامل تاثیر گذار در تزریق چربی:

  • انتخاب محلی که مناسب برای دریافت چربی است.
  • میزان عروق و تحرک محل گیرنده چربی
  • میزان تماس بافت چربی با هوا، خون و لیدوکایین
  • تکنیک گرفتن و تزریق چربی
  • میزان چربی تزریق شده

گونه بخش بسیار مهم میانه صورت است که معمولاً با بالا رفتن سن می‌افتد و حالت برجسته بودن خود را از دست می‌دهد.

نتیجه این تغییرات افتادگی ناحیه کنار فک و ایجاد خط‌ها و چین‌هایی در قسمت لب و بینی (خط کشیده شده از گوشه بینی تا گوشه دهان) است.

بنابراین یکی از مسائلی که در زمان جوان سازی صورت به آن توجه ویژه‌ ای مبذول می‌ شود، تقبل هزینه عمل تزریق چربی به گونه‌ برای جبران حجم از دست رفته گونه است. حجم کم گونه باعث می ‌شود تا صورت صاف به نظر بیاید و از انحناهای طبیعی گونه ‌های پر که به صورت جوانی و شادابی می ‌بخشند، محروم گردد.

به علاوه بخش میانی گونه از پلک پایین حمایت می‌کند و در بسیاری از موارد برجسته و حجیم کردن گونه دراز بین رفتن پف زیر چشم نیز مؤثر است. که یکی از روش‌های حل این مشکل گونه‌ گذاری بدون جراحی است.

 

به گفته متخصصان زیبایی، تنها سه روش برای گونه گذاری وجود دارد:

تزریق فیلر، قرار دادن پروتز و جراحی استخوان گونه.

بعضی ها معتقدند تزریق چربی به گونه گزینه بهتری است زیرا از بدن خود فرد گرفته می شود و بیشترین سازگاری را با بافت پوست دارد. در مقابل، گروهی معتقدند چربی و ژل خیلی سریع جذب می شوند و ممکن است عدم تقارن ایجاد کنند.

بعضی ها هم پروتز را بهترین گزینه می دانند چرا که بیشترین میزان تقارن را ایجاد کرده و ماندگاری مادام العمر دارد. از طرف دیگر تعدادی از بیماران با جراحی فک و جلو کشیدن استخوان گونه به بهترین نتیجه می رسند.

 

 

 

Injection of fat into the species

 

 

 

گونه گذاری با تزریق چربی به گونه:

برجستگی استخوان‌های گونه به طور قابل توجهی به زیبایی طبیعی صورت ما می‌‌افزاید. بسیاری از افراد برجستگی استخوان‌‌های گونه را می‌پسندند، زیرا آن را نشانه‌ ای از زیبایی می‌دانند.

افزایش سن و کاهش وزن می‌تواند باعث از دست دادن ظاهر زیبا و جوان گونه‌های شما شده و ظاهر شما را لاغر و خسته نشان دهد.

اما تزریق چربی و یا ژل به گونه‌ها (گونه‌گذاری) می‌تواند حجم از دست رفته را به صورت شما بازگردانده، مانند عمل تزریق چربی به صورت که باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک ‌ها می‌شود، برجستگی استخوان گونه را افزایش دهد و خطوط کنتور صورت و تقارن آن را بهبود بخشد.

از آنجایی که برای تزریق از نسج نرم و مایع استفاده می شود شاید نتوان قرینگی صد در صد در دو طرف صورت ایجاد کرد. از لحاظ ماندگاری نیز باید بدانید که حدود دوسوم از حجم چربی ظرف چند هفته تا چند ماه جذب بدن می شود.

برجسته سازی گونه تنها باید در موارد لازم انجام شود. درواقع نیمی از این مراجعان برجستگی گونه مناسبی دارند. این افراد اغلب یک سال بعد از عمل از انجام آن پشیمان می شوند چراکه گونه های شان بیش از حد برجسته می شود.

در این صورت خارج کردن پروتز و برگشت به حالت اولیه به راحتی انجام پذیر نیست زیرا پروتز تقریبا با استخوان یکی شده است.

خارج کردن ژل و چربی نیز کار خیلی سختی است. البته با تزریق مواد به خصوصی می توان جذب آنها را تسریع بخشید اما هیچ وقت نمی توان به یک باره تمامی فیلر را از بافت خارج کرد.

بنابراین افراد باید حتما قبل از برجسته سازی گونه معاینه کلینیکی دقیق شوند تا از اعمال غیرضروری جلوگیری شود.

 

 

Injection of fat into the species

 

 

 

عوارض تزریق چربی به گونه:

اکثر افراد در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول بعد از تزریق چربی در صورت دچار تورم و قرمزی می‌شوند. خارش و درد خفیف نیز غیرمعمول نیست.

زمان بهبودی بعد از تزریق چربی به گونه بستگی به وسعت تزریق دارد. هنگامی که مقادیر زیادی چربی تزریق می ‌شود، تورم ممکن است چند روز تا چند هفته ادامه یابد.

می‌ توانید قبل از عمل جراحی از پزشک خود بپرسید که مقدار زمان میانگین برای بهبودی بعد از تزریق چربی به گونه و به صورت چقدر است.

تزریق چربی به گونه سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌گیرد. در این عمل از نسج نرم و مایعی برای ایجاد گونه در صورت فرد استفاده می‌شود.

نرم بودن نسج، در صورت دقیق نبودن متخصص، می‌تواند مشکل نبود تقارن در گونه‌ها را ایجاد کند. همچنین این چربی تزریق‌ شده، به‌ مرورزمان، جذب بدن می‌شود که به همین دلیل نیز این روش را نمی‌توان یکی روش مطمئن دانست.

 

 

Injection of fat into the species

 

تزریق چربی به گونه بهتر است یا تزریق ژل:

روش تزریق چربی به صورت در مقایسه با تزریق ژل زمان بیشتری می‌برد؛ زیرا تزریق چربی یک فرایند دو مرحله ‌ای است: یک مرحله برداشت چربی از بدن است و مرحله بعدی تزریق چربی در صورت است . بنابراین نسبت به روش تزریق ژل زمان بیشتری می‌برد.

نکته دیگر اینکه تزریق چربی به گونه در بلند مدت ماندگاری بیشتری دارد؛ زیرا بخشی از چربی در ناحیه تزریق باقی می‌ماند (شاید برای همه عمر).

در کل کسانی که تزریق چربی به گونه را به تزریق ژل ترجیح می‌دهند دلایل زیر را ذکر می‌کنند:

در تزریق چربی به گونه یک ماده طبیعی از بدن خودمان استفاده می‌شود؛ در حالی که در تزریق ژل یک ماده مصنوعی در محل تزریق می‌شود.

بعضی از متقاضیان از این خوشحال ‌اند که بخشی از چربی‌های ناخواسته بدنشان برای تزریق به صورت، از نواحی چون کمر یا ران برداشته می‌ شود.

سوم اینکه این عمل یک تأثیر بلند مدت در رفع خطوط پوستی دارد. در مطالعات نشان داده شده است که حدود ۵۰-۳۰ درصد از چربی‌ها در بلندمدت در نواحی تزریق باقی می‌ ماند.

 

 

 

Injection of fat into the species

 

 

 

ریسک تزریق چربی به گونه:

یکی از بزرگ‌ ترین خطرات تزریق چربی در صورت و تزریق چربی به گونه ، عفونت است. با این حال، به دلیل استفاده از چربی‌های خود فرد، این خطر بسیار کاهش می‌یابد.

در هر حال این مورد و دیگر خطرات ناشی از تزریق چربی، در صورتی که توسط یک متخصص پوست ، مو و جراحی زیبایی متبحر انجام شود، به حداقل خواهد رسید.

 

دکتر حمیده فرج زادهمتخصص پوست و مو در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *