تزریق چربی به لب

Injection of fat to the lips

تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب روشی است که به کمک آن لب‌ها بسیار برجسته ‌تر و شاداب ‌تر به نظر می‌آیند و می‌توان این عمل را به صورت منفرد بر روی لب بالایی یا لب پایینی و یا بر روی هر دو لب انجام داد.

 

 

 

Injection of fat to the lips

 

 

 

لب‌ها یکی از مهم‌ ترین اجزای چهره هستند. بزرگ و برجسته کردن لب ها با تزریق چربی به لب می ‌تواند مشکلات زیر را برطرف کند:

  • باریک بودن لب بالایی و یا لب پایینی
  • کم بودن حجم و برجستگی لب‌ها
  • باریک شدن و ناپدید شدن لب‌ها در هنگام خندیدن

 

بعد از تزریق چربی به لب، سلول های چربی مسیر جدیدی برای تغذیه خود در بدن ایجاد کرده و به ترتیب با خون رسانی به خود، در بدن ماندگار می شوند.

 وقتی این شرایط مهیا شود می توان گفت که نتایج عمل تقریبا ماندگار و طولانی است. اما همیشه احتمال دارد درصدی از چربی تزریق شده توسط بدن پس زده شود. به همین دلیل گاهی نیاز به تزریق ترمیمی می باشد.

نتایج حاصل از تزریق چربی به لب، از چند ماه تا دو سال متغییر است. اما گاهی نیز با ایجاد شرایطی که در بالا ذکر کردیم، نتایج حاصل از تزریق دائمی می شود.

 

 

Injection of fat to the lips

 

 

 

برای تزریق چربی به لب از چه جاهایی چربی برداشته می شود؟

برای تزریق چربی به لب محل مناسب برداشتن چربی در افراد مختلف متفاوت است. اما معمولا چربی هایی که به رژیم غذایی مقاوم هستند بهترین گزینه برای انجام این عمل می باشند.

قسمت خارجی ران و باسن چنین شرایطی را دارند. اما به طور کلی تقریبا از چربی زیر پوستی تمام مناطق بدن می توان به این منظور استفاده کرد.

پهلو ها، ران ها، کنار زانو و زیر شکم معمولا چربی مقاوم تری نسبت به رژیم غذایی دارند. تزریق ژل روشی موقتی است که در آن از ماده «هیالورونیک اسید» استفاده می‌شود و معمولا بین شش ماه تا یک سال جذب می‌شود.

با توجه به نوع ژل، کیفیت و نحوه تزریق احتمال جابه‌جایی بخش پایین لب و گلوله شدن آن وجود دارد.

تزریق چربی به لب با وجود اینکه سخت ‌تر انجام می‌شود، اما نسبت به دیگر روش ها دارای عوارض و مشکلات کمتری است.

در این روش به لب که ماده از بدن خود فرد دریافت می‌شود، 50 درصد آن در هفته اول جذب شده و دو مرتبه نیاز به تزریق دارد. در این روش دیگر جسم خارجی در کار نبوده و عفونت نیز در صورت بروز جذب خواهد شد. پروتز و تزریق ژل لب، احتمال بروز عفونت در بدن را افزایش می‌دهد.

Injection of fat to the lips

 

 

 

 

تفاوت تزریق چربی به لب با تزریق ژل لب:

پرکردن لب به وسیله چربی و یا ژل تفاوت فاحشی با یکدیگر ندارند؛ اما مدت ماندگاری آن ها متفاوت است. به طور کلی تزریق چربی 2 سال در بدن ماندگاری دارد.

معمولا بعد از تزریق چربی مقداری کبودی و تورم وجود دارد که به مرور زمان ظرف حداکثر 6 هفته از بین می رود. البته دوره بهبودی تزریق به بدن ممکن است طولانی تر باشد.

 

 

Injection of fat to the lips

 

 

 

مزایای تزریق چربی به لب:

تزریق چربی روشی است که این روزها در همه کشورها به دلیل مزایای فراوانی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. مزیت استفاده از این روش برای پر کردن بخش های مختلف بدن را می توان به شرح زیر بیان کرد:

ایمنی بالا: در این روش به دلیل این که از چربی خود بدن استفاده می شود، احتمال واکنش آلرژی صفر است. از طرفی چربی به دلیل این که از سلول های زنده تشکیل شده است، احتمال جا به جایی آن کمتر از ژل است. در واقع چربی بهتر و بیشتر به دیگر بافت های اطراف خود جوش می خورد. ضمن این که با استفاده از تکنیک های جدید تزریق بین 50 الی 70 درصد از سلول های گرفته شده از بدن، پس از تزریق، زنده می مانند.

ماندگاری طولانی: مزیت دیگر این روش نسبت به سایر روش های پر کننده صورت، ماندگاری آن است.

نتایج طبیعی: در این روش، به دلیل این که از سلول های طبیعی بدن استفاده می شود، نتایج بسیار طبیعی تر از تزریق سایر پرکننده ها است.

عفونت: در تزریق چربی نسبت به تزریق سایر پرکننده ها احتمال عفونت کمتر است.

دوره ریکاوری: دوره بازیابی بعد از تزریق چربی، کوتاه تر از تزریق ژل است.

 

Injection of fat to the lips

 

 

 

 

عوارض جانبی پس از تزریق چربی به لب:

 عوارض جانبی بعد از تزریق چربی لب معمولا بسیار خفیف و موقتی هستند و شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کبودی
  • تورم
  • قرمزی، حساسیت به لمس
  • عفونت واکنش‌های آلرژیک
  • عدم تقارن

 

 

 

 

 

Injection of fat to the lips

 

 

 

 

مراحل تزریق چربی به لب:

مرحله ۱: آماده کردن بیمار- به بیمار بی حسی داده می شود و محل برداشت چربی استریل می گردد.

مرحله ۲: برداشت چربی- چربی از طریق لیپوساکشن از بخش های پایین بدن بیمار گرفته می شود. این ناحیه به طور معمول شکم یا ران خواهد بود.

 مرحله ۳: تهیه پی آر پی- در این مرحله از بیمار 10 تا 20 میلی لیتر خون گرفته می شود و از ان پی آر پی جدا می گردد.
 مرحله ۴: ترکیب کردن چربی با پی آر پی- پس از جدا کردن خون از چربی گرفته شده، پی آر پی را با چربی ترکیب می کنیم.

مرحله ۵: تزریق چربی- چربی آماده شده به داخل محل مورد نظر تزریق می شود.

 

Injection of fat to the lips

 

 

 

چه مدت پس از تزریق چربی به لب بهبودی حاصل می شود؟

پس از تزریق چربی به لب منطقه تحت درمان ممکن است متورم و کبود شود. بلافاصله پس از عمل، به منظور کنترل و کاهش تورم، منطقه به آرامی تحت یخ درمانی قرار می گیرد. تورم در حدود یک هفته و اندکی بعد از آن کبودی باید فروکش کند. همیشه بهبود کامل و مشخص شدن نتیجه نهایی چند ماهی به طول می انجامد.

 

 

Injection of fat to the lips

 

 هزینه تزریق چربی به لب چقدر است؟

 هزینه تزریق چربی به لب به فاکتورهای مختلفی از قبیل محل استخراج چربی، مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق، دستمزد پزشک و امکانات و تجهیزات پزشکی مورد استفاده بستگی دارد.

تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل یک روش گران قیمت است زیرا چربی بدن از یک قسمت به ناحیه دیگری انتقال داده خواهد شد.

به طور متوسط هزینه تزریق ژل بر اساس نوع و مقدار ژل مورد نیاز مشخص می‌‌شود و هزینه تزریق چربی می‌تواند ۴ تا ۵ برابر تزریق ژل باشد تزریق چربی در اتاق عمل انجام می‌ شود و شما باید هزینه مربوط به بیمارستان و وسایل و تجهیزات مورد نیاز در اتاق عمل را نیز پرداخت کنید.

 

 مراقبت های پس از تزریق چربی به لب:

بعد از تزریق چربی به لب شما می‌توانید برای کاهش تورم و کبودی بر روی لب‌های خود کمپرس سرد بگذارید.

 طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعدی نیز در صورت نیاز می‌توانید برای برطرف کردن هر گونه درد یا ناراحتی، از مسکن‌های غیر تجویزی استفاده کنید.

بسته به نوع تزریقی که داشته‌اید ممکن است پزشک توصیه‌های خاصی برای شما داشته باشد مانند نخوابیدن بر روی شکم و یا محدود کردن حرف زدن ، جویدن ، خندیدن و یا خودداری از انجام فعالیت فیزیکی شدید تا یک هفته پس از جلسه درمانی.

 

 

هدف کلی در تزریق چربی لب:

  • جوانسازی و پر کردن چربی از دست رفته لب
  • برجسته کردن لب ها و رسیدن به فرمی جذاب با حداقل حجم تزریقی ممکن است.

تزریق چربی در لایه های سطحی تر لب بیشتر به فرم دهی لب و تزریق در لایه های عمقی تر به جوان سازی لب کمک می کند.
تزریق چربی در عضله مدور لب روش موثری نیست چرا که با تورم در این عضله عمقی لب ، لب ها بدون هیچ برگشتگی وجذابیتی در قرمزی لب،صرفا موجب کلفت تر شدن و پهن تر شدن لب ها می شود و از آنجا که هدف اصلی، برگرداندن قسمت قرمز رنگ لبها و برجستگی این ناحیه است ، هر تزریق اشتباهی می تواند ما را از این هدف دور کند.

 

دکتر حمیده فرج زادهمتخصص پوست و مو در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *